KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746531
*
nr 1274 6531
Lasse Johnson
(1899-1992), Sverige
Oljemålning, "Mallorca". Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 45x53 cm
Lars (Lasse) Johnson, svensk bildkonstnär född 1899 i Norra Råda. Värmland, död 1992.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 20:47:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 16:23:21
1
400 kr
6/9 21:25:43
2
400 kr
6/9 21:25:43
1
400 kr (Budbetjänt)
6/9 21:25:53
2
450 kr
9/9 14:11:48
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lasse Johnson
Lars (Lasse) Johnson, svensk bildkonstnär född 1899 i Norra Råda. Värmland, död 1992.
Läs mer om Lasse Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse johnson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26
-
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03
*
Lasse Johnson
Lars (Lasse) Johnson, svensk bildkonstnär född 1899 i Norra Råda. Värmland, död 1992.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lasse Johnson
nr 1274 6531
Lasse Johnson
(1899-1992), Sverige
Oljemålning, "Mallorca". Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 45x53 cm
Lars (Lasse) Johnson, svensk bildkonstnär född 1899 i Norra Råda. Värmland, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 16:23:21 | 1 | 400 kr |
6/9 21:25:43 | 2 | 400 kr |
6/9 21:25:43 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/9 21:25:53 | 2 | 450 kr |
9/9 14:11:48 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lasse Johnson
Lars (Lasse) Johnson, svensk bildkonstnär född 1899 i Norra RÃ¥da. Värmland, död 1992.Läs mer om Lasse Johnson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse johnson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:11 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:26 -
2119 Oljemålning
Astri Pekkonen, blomsterstilleben. Signerad, orama..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:03